نتایج جستجوی شما

سوالات متداول خریداران

صاحبان سرمایه که قصد دارند در بازار املاک، فعالیت مستمر خرید و فروش ملک داشته باشند، نیاز هست که با سوالات متداول این حوزه آشنایی پیدا کنند. بنابراین ما سعی کرده ایم که مجموعه کاملی از این سوالات را در بخش زیر آماده کنیم.

قبل از درخواست وام خرید منزل، شما باید در مورد مسائلی فراتر از توانایی بازپرداخت ماهیانه فکر کنید. ارائه­ دهندگان وام درآمد و هزینه ­های شما را به منظور اطمینان از توان بازپرداخت در صورت افزایش نرخ سود یا تغییر شرایط بررسی می­کنند.

عوامل متعددی وجود دارند که می توانند تکمیل خرید را تسریع کرده و یا به تعویق بیاندازند، اما معمولا انتظار می رود که تراکنش در مدت 8-12 هفته بعد از توافق و آموزش به مشاور انجام شود.

هزینه مشاور از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما آنها باید هزینه درخواست را بر اساس ارزش ملک مورد معامله تعیین کنند. ضروری است که تمام موارد مکتوب باشند تا از موارد تحت پوشش مطلع باشید. هزینه های مربوط به ثبت و حق تمبر صرف نظر از مشاوری که انتخاب کرده اید، یکسان خواهد بود.

خیر. مشاور برای انجام اقداماتی از قبیل انتقال مالکیت، چک های پولشویی و جستجوی ملک ضروری است.

مالکیت مطلق بدین معناست که شما مالک ملک و زمین آن برای مدت نامحدود هستید. اجاره بدین معناست که شما مالکیت ملک را برای مدت معینی در اختیار دارید، اما زمین در مالکیت شما نیست.

مشاور شما مبلغ را برای پرداخت به حساب فرد درخواست خواهد کرد. باقیمانده مبلغ بعد از تکمیل توسط ارائه دهنده وام یا توسط شما بسته به نوع پرداخت توافق شده برای ملک پرداخت خواهد شد.

زمانی که مبلغی را برای خرید ملک پرداخت کردید، در صورتی که نظرتان عوض شود، احتمال از دست دادن پیش پرداخت و درخواست خسارت به دلیل نقض قرارداد وجود دارد و فروشنده نیز احتمال دارد پیش پرداخت بیعانه را بسته به توافق نامه فروش نگه دارد.

قوانین حق تمبر در دسامبر 2014 تغییر پیدا کردند، بنابراین، حق تمبر با نرخ ثابتی برای ملک دریافت نمی شود. امروزه شما حق تمبر را با نرخ های متفاوتی بر اساس موارد زیر پرداخت می کنید:

  • عدم پرداخت حق تمبر در 125,000 پوند اول قیمت ملک
  • 2% در 125,000 پوند بعدی
  • 5% در 675,000 پوند بعدی
  • 10% در 575,000 پوند بعدی
  • 12% برای مبلغ باقیمانده (بیش از 1.5 میلیون پوند)

مثال

اگر ملکی را با قیمت 275,000 پوند خریداری کنید. 3750 پوند به عنوان حق تمبر پرداخت خواهید کرد. این میزان به شرح زیر خواهد بود:

  • عدم پرداخت حق تمبر برای 125,000 پوند ابتدایی
  • 2500 پوند برای 125,000 پوند بعدی
  • 1250 پوند برای 25,000 پوند باقیمانده

وام دهنده همواره قیمت ملک را ارزیابی می کند. شایان ذکر است که بررسی انجام شده توسط وام دهنده صرفا به منظور ارزیابی ارزش ملک در مقایسه با میزان وام درخواستی شما می باشد. گزارش آنها را نباید به عنوان معیاری برای ارزیابی وضعیت ملک در نظر بگیرید.

پیش پرداخت در مدت 5 روز بعد از توافق فروشنده و خریدار به مشاور فروشنده قابل پرداخت است.

تا زمانی که قرارداد توسط هر دو فرد فروشنده و خریدار امضا نشده و مشاورین آنها رونوشتی از نسخه امضاشده نداشته باشند، فروشنده یا خریدار می تواند به هر دلیل از معامله منصرف شود. تحت این شرایط، فردی که معامله را بر هم زده است، هیچ هزینه ای به منظور جبران خسارت پرداخت نخواهد کرد.

زمانی که قرارداد توسط هر دو فرد فروشنده و خریدار امضا شده و مشاورین آنها رونوشتی از نسخه امضا شده داشته باشند، شما طرف قرارداد محسوب می شوید.

زمانی که کلید خانه جدید خود را تحویل گرفتید، همچنان کارهای ثبتی متعددی وجود دارند که باید توسط مشاور شما انجام شوند. اسناد حقوقی ملک شما به مدت چند ماه نزد مشاور باقی مانده و سپس به منظور بایگانی به وام دهنده ارسال خواهند شد. آنها مدارک را تا زمان تکمیل بازپرداخت توسط شما نزد خود نگه خواهند داشت.

در صورتی که در قرارداد شرایط دیگری قید نشده باشد، فروشنده باید ملک را تا ساعت 12 ظهر تخلیه کرده و کلیدها را تا ساعت 2 بعد از ظهر در اختیار شما قرار دهد.

فروشنده می تواند بسیاری از لوازم منزل را در حین تحویل با خود ببرد که از جمله آنها می توان به فرش ها، لامپ ها و … اشاره کرد. فهرستی از لوازم قبل از امضای قرارداد توسط فروشنده ارائه خواهد شد که نشانگر مواردی است وی قصد دارد در منزل قرار داده و هزینه آنها را دریافت کند.

در برخی موارد، فروشنده ممکن است برخی از لوازم خود را نیز به خریدار پیشنهاد دهد. تمام مواردی که در فهرست اموال متعلق به ملک قرار دارند، در روز تحویل باید در منزل وجود داشته باشند.

با مشاور خود تماس بگیرید و آنها نیز از طریق مشاور با فروشنده تماس خواهند گرفت و وی موظف است با هزینه خود تمام زباله های موجود در منزل را تخلیه کند. در صورتی که آنها از انجام این اقدام شانه خالی کردند، شما می تواند از یک شرکت نظافتی درخواست نمایید تا منزل را تمیز کرده و فاکتور را به مشاور فروشنده ارسال کنید تا هزینه را از فروشنده دریافت نماید.

مقایسه لیست ها