نتایج جستجوی شما

سوالات متداول موجر

صاحبان سرمایه که قصد دارند در بازار املاک، فعالیت مستمر خرید و فروش ملک داشته باشند، نیاز هست که با سوالات متداول این حوزه آشنایی پیدا کنند. بنابراین ما سعی کرده ایم که مجموعه کاملی از این سوالات را در بخش زیر آماده کنیم.

هزینه­ های اجاره دادن ملک شامل موارد زیر است:

  • گواهی عملکرد انرژی: این گواهی را باید در بازه زمانی 28 روز بعد از آغاز بازاریابی به مستاجرین احتمالی ارائه دهید.
  • گواهی ایمنی گاز: این یکی از الزامات قانونی است و باید هر ساله تمدید شود. این گواهی دقیقا قبل از اسباب ­کشی مستاجر دریافت می­شود.
  • گواهی برق: ارائه این گواهی الزامی نیست، اما ارائه آن توصیه می­شود.
  • فهرست اموال: فهرست اموال نیز باید قبل از اسباب­ کشی مستاجر تهیه شوند. از مشاور املاک درخواست کنید تا این اقدام را به جای شما انجام داده و اموال را برآورد کنند. هزینه­ ها بسته به اندازه ملک متفاوت هستند.
  • مدیریت ملک (اختیاری): بسیاری از مستاجرین به دنبال ملک­های مدیریت شده هستند، زیرا این امر عواطف هر دو طرف را از بین می­برد. بسیاری از موجرین نیز مدیریت ملک را ترجیح می­دهند، زیرا این امر اضطراب اجاره دادن ملک را کاهش می­ دهد.
  • هزینه­ های مازاد: بسیاری از آژانس­های ملکی هزینه ­های مازادی را از موجر دریافت می­کنند که از جمله آنها می­توان به هزینه تمدید اجاره، مدیریت عمومی، کارهای دفتر، تخلیه و … اشاره کرد.

برخی از مشاورین املاک هزینه مازادی را برای تبلیغ و بازاریابی دریافت می کنند، اما بسیاری از آنها تمام هزینه های بازاریابی را در کمیسیون محاسبه می کنند، بنابراین، توصیه می شود همواره قبل از قرارداد سوالات مربوط به هزینه های مازاد را از مشاور املاک جویا شوید.

ضرورتی برای تزئین و نوسازی دکوراسیون منزل قبل از ثبت آن در بنگاه وجود ندارد، با این حال، اگر بخشی از منزل به رنگ-آمیزی نیاز دارد، اقدامات لازم را انجام دهید تا توجه مستاجرین بالقوه را جلب کنید. ملک تمیز و خوب همواره مستاجرین خوبی خواهد داشت.

این یکی از نگرانی های رایج افرادی است که ملک خود را به اجاره می دهند. احتمال آسیب به ملک توسط مستاجر بسیار کم است، اما ما روشی را برای کاهش احتمال آسیب به ملک پیدا کرده ایم. اجاره یک ماه به منظور ترمیم هرگونه آسیب های احتمالی بعد از تخلیه ملک توسط مستاجر نزد موجر نگه داشته می شود. ملک قبل از ورود مستاجر ارزیابی شده و گزارشی تهیه می شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل در شکایات بعدی به کار برده شود.

در این صورت باید دو ماه قبل به مستاجر اطلاع دهید تا ملک را به هر دلیلی تخلیه کند. بند 21 قانون املاک موجر را ملزم می-کند تا دو ماه قبل به مستاجر اطلاع دهد تا ملک را به هر دلیل تخلیه نموده و مجددا مالکیت ملک خود را به دست آورد.

مقایسه لیست ها