نتایج جستجوی شما

سوالات متداول فروشنده

صاحبان سرمایه که قصد دارند در بازار املاک، فعالیت مستمر خرید و فروش ملک داشته باشند، نیاز هست که با سوالات متداول این حوزه آشنایی پیدا کنند. بنابراین ما سعی کرده ایم که مجموعه کاملی از این سوالات را در بخش زیر آماده کنیم.

هزینه ­های فروش ملک به شرح زیر هستند:

 • گواهی عملکرد انرژی: گواهی عملکرد انرژی باید قبل از آغاز بازاریابی سفارش داده شود. از مشاور املاک بخواهید تا در صورت امکان گواهی عملکرد انرژی را از طرف شما دریافت کند.
 • کمیسیون مشاور املاک: هزینه کمیسیون مشاور املاک که بعد از فروش ملک و امضای قرارداد دریافت می­شود. این هزینه ثابت بوده و به همراه مالیات بر ارزش افزوده دریافت می­ شود.
 • هزینه ­های حقوقی برای فرایند انتقال مالکیت: این هزینه­ ها نیز بسته به مشاوری که انتخاب کرده ­اید، متغیر می ­باشد.

برخی از آژانس های املاک هزینه مازادی برای تبلیغات و بازاریابی دریافت می کنند، اما بسیاری از آژانس ها تمام هزینه های بازاریابی را در کمیسیون محاسبه می کنند.

پاسخ ساده به این سوال مثبت است. اما وظیفه ما فقط فروش خانه شما نیست، بلکه کل فرایند را از ابتدا تا انتها برای شما تسهیل کرده و در نتیجه هیچگونه استرسی تجربه نخواهید کرد.

پرداخت هزینه تمبر بر عهده خریدار است. شما صرفا در ملکی که خریداری خواهید کرد، هزینه تمبر پرداخت خواهید نمود.

اگر ملکی که می فروشید، خانه اصلی شماست، نیازی به پرداخت مالیات وجود ندارد. با این حال، اگر شما ملکی را می فروشید که خانه اصلی شما نیست، شما باید مالیات بر سود نیز پرداخت کنید.

اولین برداشت بسیار اهمیت دارد، بنابراین خود را به جای خریدار قرار داده و حالتی که ملک شما می­تواند نظر مشتری را جلب کند را در نظر بگیرید. مواردی که حتی مشتری قبل از ورود به داخل منزل نیز می­تواند به آنها توجه کند را در نظر بگیرید. در ادامه به برخی از مواردی که باید توجه نمایید، اشاره شده است:

 • آیا جلوی ساختمان نیازمند زیباسازی است؟
 • آیا باغ جلویی می­تواند مرتب­ تر باشد؟
 • آیا درب ورودی ساختمان با رنگ­ آمیزی بهتر دیده خواهد شد؟
 • آیا پنجره ­­های جلوی ساختمان نیاز به پاک شدن دارند؟

داخل خانه را نیز با یک نگاه منتقدانه بررسی کنید:

 • خانه را تمیز و مرتب نگه دارید. از فضای داخل منزل به طور بهینه استفاده کنید. خریداران در ابتدا نحوه پر کردن فضای منزل را در نظر می­گیرند.
 • هرگونه تعمیرات جزئی موردنیاز را انجام دهید تا فروشنده در پیدا کردن موارد منفی با مشکل مواجه شود.
 • بهترین ویژگی­ها از جمله شومینه را برجسته ­تر نموده و از آینه برای افزایش حس فضا استفاده کنید.
 • بوی دود و حیوان خانگی را از بین ببرید. پنجره­ ها را باز کرده، اندکی قهوه تازه دم کرده و گل هایی در منزل قرار دهید تا محیط منزل حس بهتری به مشتری القا کند.
 • اگر قصد دارید دکوراسیون منزل را تغییر دهید، به دنبال رنگ­های خنثی باشید، زیرا این رنگ­ها مورد پسند افراد بیشتری هستند.

به طور متوسط پیدا کردن خریدار 4-8 هفته طول میکشد. پاسخ به این سوال اندکی دشوار است. زیر ممکن است شما در اولین هفته به اولین مشتری منزل را بفروشید و یا ممکن است خانه را در هفته دهم به دهمین مشتری بفروشید.

تا زمانی که مشاور املاک در فرایند بازاریابی تلاش می کند و ملک شما را به مشتریان بیشتری معرفی می کند، شما مشتری پیدا خواهید کرد.

این امر به شرایط پیشنهاد بستگی دارد، اما تصمیم نهایی بر عهده شما می باشد.

شما باید منزل را در تاریخ معینی که بین طرفین به توافق رسیده شده است، تخلیه کنید.

اسناد نشانگر مالکیت ملک توسط شما هستند. در صورتی که وام دریافت کرده باشید، اسناد نزدیک بانک یا انجمن ساختمان نگهداری می شود و یا می توانید مدارک را در اختیار مشاور قرار دهید تا رونوشتی از آنها را به خریدار ارائه دهد.

مقایسه لیست ها