نتایج جستجوی شما

Help to Buy

صاحبان سرمایه که قصد دارند در بازار املاک، فعالیت مستمر خرید و فروش ملک داشته باشند، نیاز هست که با سوالات متداول این حوزه آشنایی پیدا کنند. بنابراین ما سعی کرده ایم که مجموعه کاملی از سوالات درباره حساب Help to Buy را در بخش زیر آماده کنیم.

شما می توانید در هر یک از بانکهای دلخواه، انجمن های ساختمان یا موسسات اعتباری که خدمات حساب Help to Buy: ISA ارائه می دهند، افتتاح حساب نمایید.

خیر. شما باید اولین خریدتان باشد و ملک خریداری شده نیز باید قیمتی برابر 250,000 پوند یا کمتر از آن داشته باشد (این میزان در لندن برابر 450,000 پوند یا کمتر است).

Help to Buy ISA در مورخه 30 نوامبر برای حساب های جدید بسته شده است، اما اگر حساب Help to Buy: ISA را قبل از این تاریخ افتتاح کرده اید، شما می توانید پس انداز خود را تا 30 نوامبر 2029 که در آن تاریخ افزایش موجودی بسته خواهد شد، نگه دارید. شما می توانید امتیاز خود را در تاریخ 1 دسامبر 2030 درخواست نمایید.

خرید اول یا First Time Buyer فردی است که در هیچ نقطه از انگلستان یا کل جهان مالک خانه نبوده و هرگز صاحب خانه نبوده است.

اگر Help to Buy: ISA دارید، شما نمی توانید حساب جدیدی افتتاح کنید، زیرا این طرح برای حساب های جدید در تاریخ 30 توامبر 2019 بسته شده است.

بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری که در آن Help to Buy: ISA افتتاح کرده اید، مدیر ISA شما می باشد.

بله، شما می توانید از Help to Buy: ISA برای سایر طرح های دولتی نظیر طرح وام Help to Buy: Equity نیز استفاده کنید و این امر منوط به واجد شرایط بودن برای سایر طرح هایی است که قصد دارید در آنها مشارکت نمایید. جزئیات طرح های مسکن دولتی را می توانید از طریق وب سایت ownyourownome.gov.uk دریافت کنید.

خیر، شما باید حساب Help to Buy: ISA را قبل از نیمه شب 30 نوامبر 2019 افتتاح می کردید. با این حال، اگر حساب Help to Buy: ISA افتتاح کرده اید، می توانید بعد از این تاریخ آن را به کارگزار دیگری منتقل کنید.

بله. در صورتی که کارگزاری همچنان این خدمات را ارائه دهد، شما می توانید در همان کارگزاری مجددا افتتاح حساب نموده و یا در کارگزاری دیگری حساب افتتاح کنید (این امر منوط به این شرط است که آنها انتقال را قبول کنند). اگر کارگزاری پیشین شما خدمات Help to Buy: ISA ارائه ندهد، آنها باید اطمینان حاصل کنند که شما می توانید در یک کارگزاری دیگر حساب Help to Buy: ISA افتتاح کنید.

بله. اگر کارگزاری شما دیگر طرح های Help to Buy: ISA ارائه ندهد، آنها باید اعلانی به شما ارائه داده و به شما در انتقال به موقع حساب خود به کارگزار دیگر به منظور اطمینان از حفظ Help to Buy ISA کمک کنند. شما می توانید بررسی نموده و بهترین کارگزاری را برای خود انتخاب کنید.

خیر، اگر در حال حاضر حساب دارید، شما می توانید تا 30 نوامبر 2029 پس انداز کنید. سپس، شما بازه 12 ماهه دیگری تا 1 دسامبر 2030 خواهید داشت تا امتیاز خود را دریافت کنید.

شما فقط می توانید یک Help to Buy: ISA داشته باشید. برخلاف ISA نقدی، شما نمی توانید هر سال یک حساب افتتاح کنید. اما شما می توانید Help to Buy: ISA خود را از یک بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری به بانک، انجمن یا موسسه اعتباری دیگری انتقال دهید.

بله، شما می توانید Help to Buy: ISA خود را بعد از 30 نوامبر 2019 از کارگزار کنونی خود به کارگزار دیگری منتقل کنید. البته ضروری است بررسی نمایید که بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری مدنظر خدمات Help to Buy: ISA ارائه داده و با انتقال شما موافقت می کند.

بله. شایان ذکر است که میزان انتقال سالیانه با محدودیت 4000 پوند همراه خواهد بود و میزان انتقال نمی تواند بیشتر از این مبلغ باشد. شما امتیاز Help to Buy دریافت نخواهید کرد، اما مبلغ انتقالی واجد شرایط دریافت Lifetime ISA خواهد بود.

اگر حساب Help to Buy: ISA را قبل از نیمه شب 30 نوامبر 2019 افتتاح کرده باشید، شما می توانید اعتبار خود را بعد از آن تاریخ از ISA دیگر به Help to Buy: ISA منتقل کنید (این امر منوط به رعایت محدودیت واریز ماهیانه و شرایط و ضوابط مقرر می باشد).

بله. بیشینه میزانی که شما می توانید هر ماه پس انداز کنید، 200 پوند است. در ماه اول، شما می توانید 1000 پوند بیش از سقف مجاز پس انداز نمایید.

خیر. نیازی نیست که هر ماه پس انداز نمایید و میزان پس انداز ماهیانه به شما بستگی دارد و نباید بیشتر از 200 پوند باشد. با این حال، شما نمی توانید بیش از میزان معین پس انداز نمایید.

برای مثال، اگر شما در طی ماه های ژانویه و فوریه پرداخت نکرده باشید، این بدین معنا نیست که شما می توانید در ماه مارس 600 پوند پس انداز کنید.

شما در بازه ماه تقویمی می توانید مبلغ مدنظر را پرداخت کنید. این بدین معناست که اگر شما در 28 مارس حساب باز کرده اید، تا 31 مارس مهلت دارید تا مبلغ 1200 پوند ماه اول را پرداخت نمایید. بعد از آن، شما می توانید از 1 تا 30 آوریل نیز تا سقف 200 پوند واریز نمایید.

بله، تا زمانی که مبلغ مدنظر بیشتر از محدودیت ماهیانه نباشد، شما می توانید مبلغ را در طی چند دوره واریز کنید. در ماه اول، سقف واریز 1200 پوند و در ماه های بعدی سقف واریز 200 پوند است.

خیر. شما می توانید Help to Buy: ISA خود را به بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری منتقل کنید، اما سقف واریز همچنان یکسان خواهد بود. بنابراین، حتی اگر در ماه اول نتوانید 1200 پوند واریز نمایید، در ماه های آتی قادر نخواهید بود بیشتر از 200 پوند پس انداز کنید.

بله. شما می توانید هر موقع که می خواهید از حساب Help to Buy: ISA برداشت نمایید. اما شما نمی توانید تمام پولی که از حساب خود برداشت کرده اید را مجددا یکباره به حساب خود واریز کنید و سقف واریز همچنان برای شما 200 پوند خواهد بود. برای مثال، اگر 200 پوند واریز کرده و سپس 50 پوند را همان ماه برداشت کنید، شما باید تا ماه بعد صبر کنید تا بتوانید واریز دیگری انجام دهید.

اگر قصد دارید کل پول خود را برای خرید خانه از Help to Buy: ISA برداشت کنید، باید مدیر ISA خود را از شرایط مطلع سازید. مدیر ISA حساب شما بسته و اعلان بسته شدن حساب به شما ارائه خواهد داد. کل سرمایه خود را برداشت نکنید، زیرا در این صورت اعلان بسته شدن حساب دریافت نکرده و قادر به درخواست امتیاز خود نخواهید بود.

برداشت برای خرید خانه و یا برداشت و عدم موفقیت در خرید از جمله موارد استثنا به شمار می روند.

امتیاز دولتی زمانی پرداخت می شود که تراکنش قطعی باشد. این بدین معناست که وکیل یا نماینده درخواست امتیاز نماید. امتیاز دولتی به کل سپرده شما تعلق می گیرد (که سپرده وام مسکن نیز نامیده می شود) و در نتیجه سپرده شما برای خرید اولین خانه را افزایش می دهد.

اگر شما در موقعیتی هستید که به امتیاز دولتی برای جبران پیش پرداخت قرارداد نیاز دارید، وکیل یا نماینده می تواند گزینه های موجود را به شما توصیه دهد. در این حالت، وکیل یا نماینده باید بتواند با فروشنده در زمینه پیش پرداخت کمتر با تعهد بر اینکه امتیاز دولتی به عنوان پیش پرداخت کامل متعاقبا پرداخت خواهد شد، به توافق برسد.

بله. امتیاز دولتی کل پیش پرداخت شما را شامل می شود و در نتیجه پس انداز شما برای خرید اولین خانه تان را افزایش می دهدو در طی محاسبه میزان وام مسکن، بانک ها، انجمن های ساختمان و موسسات اعتباری مدارکی مبنی بر میزان دارایی برای خرید اولین منزلتان را درخواست خواهند کرد. این مدارک شامل میزان پس انداز موجود در حساب Help to Buy: ISA بوده و بانک ها انجمن های ساختمان و موسسات اعتباری نیز میزان امتیاز دولتی را در تعیین میزان وام موردنیاز شما در نظر خواهند گرفت.

پیش پرداخت وام مسکن مقداری است که شما از قبل برای اولین خانه خود پرداخت می کنید. برای مثال، شما ممکن است 5% ارزش ملک را در ابتدا پرداخت کرده و 95% باقیمانده را از بانک یا انجمن ساختمان دریافت کنید.

پیش پرداخت تبادل هزینه ای است که وکیل شما به وکیل فروشنده در حین تبادل رونوشت های امضاشده قرارداد پرداخت می کند.

بله. پیش پرداخت تبادل قابل مذاکره است. وکیل یا نماینده شما می تواند در مورد گزینه های موجود شما را راهنمایی کند.

بله. امتیاز دولتی بر اساس میزان پول موجود در حساب در حین بسته شدن محاسبه خواهد شد. این میزان شامل پول شما و سود حاصل از سپرده گذاری آن خواهد بود. بیشینه امتیاز دولتی برابر 3000 پوند است.

خیر. امتیاز دولتی به حساب شما واریز نخواهد شد. دقیقا قبل از تکمیل خرید اولین خانه، وکیل یا نماینده شما برای دریافت امتیاز اقدام خواهد کرد. زمانی که امتیاز دریافت شد، آنها مبلغ را به همراه مبلغی که شما پرداخت می کنید، برای خرید خانه به فروشنده منتقل خواهند کرد.

زمانی که خانه مدنظر را پیدا کردید، ارائه دهنده وام مسکن از شما درخواست خواهد کرد تا وکیل یا نماینده ای برای خود تعیین کنید. این افراد تمام جوانب حقوقی خرید منزل را مدیریت کرده و می توانند در مورد واجد شرایط بودن خانه موردنظر برای دریافت امتیاز دولتی راهنمایی کنند. به منظور دریافت امتیاز، نماینده به اعلان بسته شدن حساب Help to Buy: ISA نیاز دارد. بنابراین، زمانی که نیاز دارید تمام سرمایه خود را برداشت کنید، از بسته شدن حساب و دریافت اعلان بسته شدن حساب از مدیر ISA اطمینان حاصل کنید. کل پول خود را برداشت نکنید، زیرا در این صورت اعلان بسته شدن دریافت نکرده و در نتیجه قادر به دریافت امتیاز نخواهید بود. اگر اعلان بسته شدن حساب را گم کنید، کارگزاری ISA می تواند نسخه جدیدی از آن را به شما ارائه دهد. شما باید اعلان بسته شدن حساب را به وکیل یا نماینده خود تحویل دهید تا بتوانند برای دریافت امتیاز اقدام کنند.

نماینده از طرف شما برای دریافت امتیاز دولتی اقدام خواهد کرد. امتیاز به نماینده یا وکیل شما ارسال خواهد شد تا به همراه سایر پس انداز شما برای تکمیل تراکنش و خرید ملک پرداخت شود.

اگر تکمیل نزدیک باشد، فرایند تعجیل درخواست امتیاز آغاز می شود که طی آن وکیل یا نماینده می تواند از آن استفاده کند و در این صورت نیازی به اعلان بسته شدن حساب نخواهد بود. شما باید با وکیل یا نماینده خود صحبت کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

نماینده همچنان از فرایند درخواست امتیاز دولتی استفاده خواهد کرد، اما ضروری است که با مدیر ISA، وکیل و نماینده خود هر چه سریع تر صحبت کرده و آنها را از تمایل به اقدام به امتیاز دولتی مطلع سازید.

فرایند درخواست تعجیلی امتیاز نیز وجود دارد که وکیل یا نماینده می تواند از آن استفاده کند، که در این صورت نیازی به اعلان بسته شدن حساب وجود نداشته و به جای آن از اعلان به روز Help to Buy: ISA استفاده می شود.

بله. اگر قصد دارید از پول موجود در حساب Help to Buy: ISA به عنوان پیش پرداخت در زمان تبادل قرارداد استفاده کنید، باید مراتب را به مدیر ISA اطلاع دهید. در این صورت، مدیر ISA حساب شما را بسته و یک اعلان بسته شدن حساب به شما ارائه خواهد داد. سپس، شما می توانید پس اندازتان را از حساب برداشت کرده و از آن به عنوان پیش پرداخت برای تبادل استفاده کنید. ضروری است که بدون دریافت اعلان بسته شدن، اقدام به برداشت پس انداز خود نکنید. امتیاز دولتی قبل از تکمیل واریز شده و شما می توانید از آن برای پرداخت کل پیش پرداخت استفاده کنید.

وکیل یا نماینده نمی تواند بیش از 50 پوند + مالیات بر ارزش افزوده برای اقدامات مربوط به درخواست امتیاز از شما دریافت کند.

شما باید حداقل 1600 پوند پس انداز کرده باشید تا بتوانید حداقل امتیاز دولتی (400 پوند) را دریافت کنید. اگر حساب خود را بدون پس انداز این میزان ببندید، امتیازی دریافت نخواهید کرد. اگر موجودی حساب Help to Buy: ISA شما 1600 پوند یا بیشتر باشد، شما می توانید در موقع دلخواه اقدام به درخواست نمایید.

شما باید امتیاز خود را در مدت 12 ماه بعد از بستن حساب و قبل از تکمیل خرید منزل درخواست نمایید. در صورتی که از خرید خانه مطمئن نیستید، حساب Help to Buy: ISA خود را نبندید.

اگر خرید خانه بعد از بستن Help to Buy: ISA با هدف دریافت امتیاز با موفقیت پیش نرود، شما می توانید Help to Buy: ISA را مجددا افتتاح کنید. بدین منظور، وکیل یا نماینده مدرکی تحت عنوان اعلان عدم خرید موفق به شما می دهد که عدم تکمیل خرید را تائید می کند. با تحویل این مدرک به بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری می توانید حساب خود را مجددا افتتاح کنید. در این صورت، شما می توانید پول خود را مجددا به حساب بازگردانید. بنابراین، اگر حساب خود را با موجودی 12000 پوند بسته باشید، می توانید مجددا 12000 پوند به حساب واریز کنید. اگر قصد افتتاح حساب Help to Buy: ISA ندارید، شما می توانید پول خود را در بورس یا سهام ISA سپرده گذاری نمایید. این میزان از محدودیت سالیانه ISA مستثنی خواهد بود.

اگر امتیاز دولتی منتقل شده باشد، وکیل یا نماینده در ابتدا باید امتیاز را به مدیر طرح Help to Buy: ISA عودت دهد تا بتوانید اعلان عدم موفقیت خرید دریافت نمایید.

به منظور داشتن صلاحیت دریافت امتیاز دولتی، ملک باید در لندن باشد، قیمتی برابر 250,000 پوند یا کمتر داشته باشد (این میزان در لندن برابر 450,000 پوند است)، اولین خانه ای باشد که شما مالک آن هستید، محلی باشد که قصد دارید در آن زندگی کنید و با وام مسکن خریداری شده باشد.

به منظور دریافت امتیاز دولتی، ملک خریداری شده باید قیمتی برابر 250,000 پوند یا کمتر داشته باشد که این میزان در لندن برابر 450,000 پوند است و باید اولین خانه ای باشد که شما خریداری می کنید.

این لینک فهرستی از مناطق لندن که واجد شرایط دریافت امتیاز دولتی هستند را نشان می دهد.

ابله. خانه خریداری شده باید تنها خانه شما باشد و نمی توانید آن را به اجاره واگذار کرده و یا صرفا در طی تعطیلات از آن استفاده کنید.

دولت این موضوع را در نظر گرفته است که ممکن است شرایط فردی یا شغلی شما در آینده تغییر یابد و در این صورت شما می توانید ملک را به اجاره واگذار کنید.

در این شرایط، دولت امتیاز Help to Buy: ISA را از افرادی که شرایط فردی یا شغلی آنها تغییر یافته و قصد استفاده دیگری از ملک دارند، دریافت نمی کند. از جمله تغییرات شرایط فردی یا شغلی می توان به تغییر وضعیت استخدام یا شرایط خانوادگی اشاره کرد.

با این حال، در راستای قوانین طرح Help to Buy: ISA، اگر فردی درخواست امتیاز Help to Buy: ISA داشته و قصد استفاده از آن به عنوان تنها ملک خود نداشته باشد، در این صورت دولت می تواند امتیاز را از فرد دریافت کند.

بله، در صورت داشتن سایر شرایط می توانند از امتیاز دولتی بهره مند شوند.

در زمینه ملک های دارای مالکیت مشترک، سقف قیمت با کل قیمت ملک تعیین شده و ارتباطی با سهم هر یک از شرکا ندارد. برای ملک های دارای مالکیت مشترک، قیمت کل ملک ضریبی از سهم هایی است که شما خریداری می کنید. این بدین معناست است که اگر شما 25% ملکی را با قیمت 50,000 پوند خریداری می کنید، ارزش فروش ملک 200,000 پوند است. از سوی دیگر، نماینده می تواند قیمت فروش را بر اساس قیمت پرداختی برای سهم خریداری شده به همراه ارزش فعلی پرداخت های اجاره برای مدت بعد از اجاره محاسبه کند.

شما باید با وکیل یا نماینده خود صحبت کنید و آنها می توانند در زمینه اینکه ملک خریداری شده در محدوده قیمت بوده و واجدشرایط امتیاز دولتی است یا خیر شما را راهنمایی کنند.

بله، اگر سایر شرایط برقرار باشند، واجد شرایط دریافت امتیاز دولتی خواهند بود.

در زمینه مالکیت مشترک (از جمله tenants-in-common و مستاجرین مشترک)، سقف قیمت خانه بر پایه کل قیمت خانه بوده و به میزان سهمی که شما خریداری می کنید، ارتباطی ندارد. شما باید با وکیل یا نماینده خود مشورت نمایید و آنها می توانند در مورد صلاحیت خانه مدنظر برای دریافت امتیاز دولتی و داشتن قیمتی در محدوده قیمت تعیین شده شما را راهنمایی کنند.

اگر شما تمام شرایط را داشته باشید، می توانید از امتیاز دولتی برای خرید زمین به منظور ساخت اولین خانه خود که قصد دارید در آن زندگی کنید و آن را با وام خریداری کرده اید، استفاده نمایید. زمین باید در انگلستان بوده و قیمت آن برابر 250,000 پوند یا کمتر باشد (محدودیت قیمت در لندن برابر 450,000 پوند یا کمتر است).

خیر. شما نمی توانید از امتیاز Help to Buy: ISA برای ساخت خانه در زمینی که دارید استفاده کنید.

بله. اگر زمینی دارید که توسعه نیافته است و در حال توسعه به ملک مسکونی نیست، شما همچنان خریدار اول به شمار رفته و می توانید از امتیاز دولتی برای خرید خانه استفاده کنید.

بله. شما می توانید از امتیاز دولتی برای خرید یک ملک نوساز استفاده کنید و ضروری است که تمام شرایط رعایت شده باشد.

خیر. شما در انتخاب بانک، انجمن ساختمان یا موسسه اعتباری برای دریافت وام مسکن آزاد هستید.

به منظور اینکه واجد شرایط امتیاز دولتی باشید، ملک باید با کمک وام خریداری شود. بر اساس قوانین طرح Help to Buy: ISA نیازی نیست که نام شما در وام مسکن ذکر شده باشد، با این حال، ارائه دهنده وام ممکن است درخواست نماید که تمام افرادی که اسامی آنها در سند مالکیت ذکر شده است، در وام مسکن نیز سهیم باشند.

نماینده شما می تواند در زمینه تعریف وام مسکن قانونی و واجدشرایط بودن وام شما اطلاعاتی را به شما ارائه دهد. وام مسکن قانونی با ارجاع به قانون ملک سال 1925 تعریف می شود.

خیر. ملکی که شما خریداری می کنید باید با وام مسکن خریداری شود تا واجد شرایط امتیاز دولتی باشید.

بله. Lifetime ISA در 6 آوریل سال 2017 راه اندازی شد تا به جوانان در زمینه پس انداز برای خرید اولین خانه و بازنشستگی کمک کند. بزرگسالان زیر 40 سال می توانند حساب افتتاح کرده و سالانه تا سقف 4000 پوند در Lifetime ISA پس انداز کرده و 25% امتیاز دولتی دریافت کنند که این امتیاز به صورت سالیانه در پایان سال مالیاتی 2017-2018 و به صورت ماهیانه برای تمام سال های مالیاتی آینده پرداخت خواهد شد. افراد می توانند در Lifetime ISA مشارکت کرده و امتیاز دولتی را تا 50 سالگی به صورت سالیانه برای میزان مشارکت خود دریافت کنند. پس انداز سرمایه گذاری شده در Lifetime ISA را می توان بعد از 60 سالگی یا قبل از آن در صورتی که فرد بخواهد خانه ای با ارزش 450,000 پوند در انگلستان خریداری کند، برداشت نمود. برای تمامی سایر برداشت ها 25% هزینه دولتی وجود دارد که امتیاز دولتی و تمام سود آن و به همراه اندکی هزینه مازاد بر پس انداز خود فرد را جبران می کند.

اگر واجدشرایط هستید، شما می توانید در هر دو طرح سپرده گذاری نمایید. شایان ذکر است که شما می توانید از امتیاز یکی از آنها برای خرید خانه استفاده کنید.

مقایسه لیست ها