نتایج جستجوی شما
ارسال شده توسط Dextons بر 10 جولای, 2022
0

 

همانطور که بازار نشان می‌دهد، قیمت خانه همچنان افزایش می‌یابد.

 

آخرین شاخص قیمت خانه Halifax نشان می دهد که قیمت ها در ماه ژوئن 1.8 درصد افزایش یافته که دوازدهمین افزایش ماهانه متوالی است.

به گفته این شرکت، نرخ رشد سالانه 13 درصد بالاترین میزان از اواخر سال 2004 است. این شرکت اعلام کرد که قیمت ملک معمولی اکنون 294,845 پوند است و ایرلند شمالی همچنان بیشترین رشد را در بریتانیا دارد.

Russell Galley، مدیر عامل Halifax، می گوید: «بازار مسکن بریتانیا هر گونه انتظاری را مبنی بر کندی رشد نادیده گرفت، به طوری که میانگین قیمت ملک در ماه ژوئن 1.8 درصد افزایش یافت که بزرگترین رشد ماهانه از اوایل سال 2007 است. این بدان معناست که قیمت خانه از سال گذشته افزایش یافته و تاکنون در سال 2022 به میزان 6.8 درصد یا 18,849 پوند به صورت نقدی افزایش یافته و قیمت مسکن معمولی در بریتانیا را به رکورد دیگری یعنی 294,845 پوند رسانده است.

در همین حال، Richard Eagling، کارشناس امور مالی در NerdWallet، می‌گوید: «تمام گمانه‌زنی‌ها این است که بازار املاک بریتانیا در آستانه نزول است. این ارقام همچنان با چنین پیشنهاداتی مقایرت دارد و بعید است که خریداران خانه اولی را تشویق کنند. افزایش ماهانه قیمت مسکن همچنان دو رقمی است، در حالی که صاحبان خانه های مشتاق نیز باید با افزایش نرخ بهره و تورم مقابله کنند که به ترتیب بر میزان وام گرفتن و پس انداز آنها تأثیر می گذارد.

وی افزود: به این ترتیب افرادی که به دنبال خرید ملک هستند باید محتاط باشند. مانند هر تعهد مالی، ضروری است که افراد ابتدا تمام جنبه‌های وضعیت مالی خود، از جمله پس‌اندازهای شخصی، رتبه‌بندی اعتبار، بدهی‌های معوق و درآمدهای بالقوه آینده را ارزیابی کنند.

پس از تکمیل، آن‌ها می‌توانند بودجه خود را تنظیم کنند و هزینه‌های بالاتر را تعیین کنند و به طور بالقوه جستجوی خانه خود را مجددا ارزیابی کنند.

او نتیجه گرفت: «علاوه بر این، مالکان باید هر پیشنهاد وام مسکن را به دقت ارزیابی کرده و بهترین معاملات موجود را از نظر نرخ ها و گزینه های وام به ارزش تحقیق کنند. استفاده از ابزارهای آنلاین مانند سایت های مقایسه می تواند در تعیین قیمت مفید باشد. نشانه‌های بازار امیدوارکننده است ممکن است در ماه‌های آینده ظاهر شود، اما برای خریداران خانه اولی، بعید به نظر می‌رسد که این علائم برای مدتی آشکار شود. با این حال، فعال بودن و سنجیدن همه گزینه های موجود، نقطه خوبی برای شروع است. در نتیجه، در صورت کاهش قیمت مسکن در آینده، موقعیت خرید آنها تقویت خواهد شد.

پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها