نتایج جستجوی شما
ارسال شده توسط Dextons بر 4 آگوست, 2022
0

 

مجموع سرمایه گذاری مسکونی بریتانیا در سه ماهه دوم 2022 به 2 میلیارد پوند می رسد.

 

بر اساس داده های مشاور املاک و مستغلات جهانی CBRE، بخش مسکونی بریتانیا در سه ماهه دوم سال 2022 مجموعا 2 میلیارد پوند سرمایه گذاری کرده است.

این نشان دهنده کاهش 20 درصدی در مقایسه با دوره مشابه در سال 2021 است که حجم سرمایه گذاری به 2.5 میلیارد پوند رسید. علاوه بر افزایش هزینه‌های بدهی و هزینه‌های ساخت‌وساز بالاتر، حجم سرمایه‌گذاری به رکورد کل برای سال 2022 رسید.

65 درصد از کل سرمایه گذاری در سه ماهه یعنی 1.3 میلیارد پوند به Build-to-Rent (BtR) اختصاص یافت که 59 درصد بیشتر از سه ماهه دوم سال 2021 بود. بیش از 80 درصد از سرمایه در سراسر مناطق مستقر شد و سرمایه‌گذاران جذب بازدهی در این بازارها شدند.

معاملات کلیدی سه ماهه دوم شامل Swiss Life Asset Managers و خرید طرح Duet BtR توسط Mayfair Capital در Salford، تامین مالی Lisbon Street، Leeds by Cortland Group، و تامین مالی Get Living در خیابان Sherlock ،Birmingham است.

بخش مسکن مقرون به صرفه نیز در سه ماهه دوم سال 2022 با سطوح بالایی از نقدینگی، پوشش بهره و درآمدزایی فعال باقی ماند. این بخش همچنان به جذب سرمایه نهادی، به ویژه برای دارایی های دارای موقعیت مناسب ادامه می دهد. معاملات قابل توجه در این سه ماهه عبارتند از Thrive Homes و CBRE UK Affordable Housing، که به طور مشترک دومین ملک مقرون به صرفه خود را خریداری کردند و خرید Octopus Real Estate از East UK Provider ثبت شده، نشان دهنده ورود آن به بخش مسکن مقرون به صرفه است.

علاوه بر این، CBRE مبلغ 500 میلیون پوند سرمایه گذاری در بخش Purpose-Built Student Accommodation (PBSA) برای سه ماهه دوم سال 2022 در 14 تراکنش را شناسایی کرد. سرمایه‌گذاری در سه‌ ماهه دوم، نسبت به دارایی‌های عملیاتی 11 مورد از 14 تراکنش و 75 درصد از سرمایه‌گذاری PBSA از نظر ارزش را شامل می‌شود.

با نگاه به آینده، محدودیت های عرضه مداوم و فعالیت های آهسته توسعه بر توانایی سرمایه‌گذاران برای خرید دارایی های PBSA تأثیر خواهد گذاشت. با این وجود، خرید پیش‌بینی‌شده GIC و Greystar Real Estate از مجموعه Student Roost، حجم سرمایه‌گذاری PBSA را تا پایان سال به حدود 6 میلیارد پوند افزایش می‌دهد، که نشان‌دهنده اعتماد مداوم در این بخش با وجود بدهی‌ها و هزینه‌های ساخت‌وساز است.

این عقاید مخالف، سایر بخش‌های مسکونی مانند «زندگی در شهرک ها» را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد و ممکن است تأمین منابع مالی طرح‌ها، چالش برانگیز باشد. با این حال، هزینه های بازار مسکونی بریتانیا تا حدودی با رشد بیشتر اجاره در کوتاه مدت کاهش می یابد.

Andrew Saunderson، رئیس Residential Capital Markets در CBRE، گفت: «بخش مسکونی بریتانیا همچنان یک بازار کاملا رقابتی بوده و به این ترتیب، بازدهی در همه مکان‌ها تا حد زیادی ثابت است. همانطور که به سمت نیمه دوم سال پیش می رویم، پیش بینی می کنیم که سرمایه گذاری در این بخش از طیف گسترده ای از منابع سرمایه ادامه یابد، اما نسبت به نرم شدن اخیر جو بازار هوشیار هستیم.»

پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها